مراقبت از گیاهان باغ شما

نگهداری از باغ به آسانی طرح ریزی برنامه ، کاشت چند گیاه و نشستن برای تماشای رشد آنها آسان نیست. آن گیاهان کمی به مراقبت نیاز دارند. این ممکن است برای کسانی از ما که بیش از اینکه در باغ هایشان مشغول کار باشند در مراکز لذت بردن از آنها اظهارات واضحی به نظر می رسد ، اما ذکر چند شغل ضروری که باید برای مراقبت از گیاهان باغ خود وقت بگذارید باید ذکر شود.

آبیاری

بین ماه های اکتبر و آوریل اکثر گیاهان آب مورد نیاز خود را از بارندگی و رطوبت موجود در خاک دریافت می کنند. با این حال ، چند مورد و شرایط وجود دارد که شما نیاز به آبیاری گیاهان باغ دارید. بارزترین زمان در تابستان است که ممکن است بارندگی کم باشد و خاک خشک شود. توجه ویژه ای به گیاهان جوانی که در شرایط خشک سریع خشک می شوند ، گیاهان ظرفی و همچنین گیاهانی که می خواهید برای شما محصولاتی مانند میوه های نرم و سیب زمینی تولید کنند ، توجه کنید.

بهترین زمان برای آبیاری گیاهان صبح زود قبل از طلوع خورشید به طور صحیح یا هنگام غروب هوا هنگام خنک شدن هوا است. هرگز به گیاهی که زیر نور آفتاب پژمرده شده است آبیاری نکنید. آن را به سایه منتقل کنید تا قبل از آبیاری خنک شود. اگر نمی توانید آن را حرکت دهید ، تا شب منتظر بمانید. همچنین موارد خاصی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید از آب به طور کارآمد و اقتصادی استفاده می کنید. نصب یک قنداق آب همیشه ایده خوبی است. هنگام آبیاری گیاهان ، زیر شاخ و برگ گیاهان را آبیاری کنید تا تمام آب به جایی که بیشترین نیاز گل زامفولیا به آن است وارد خاک شود. اگر از شلنگ استفاده می کنید ، ماشه ای نصب کنید تا بتوانید آب بین گیاهان را متوقف کنید. اطمینان حاصل کنید که از اسپری ثابت آب به جای جت استفاده می کنید که می تواند به گیاهان آسیب برساند و ریشه ها را در معرض دید قرار دهد. بهتر است گیاهان خود را هفته ای یکبار خوب آبیاری کنید تا یکبار در روز. با این حال ، این قانون در مورد گیاهان ظرفی که زودتر از گیاهانی که در زمین کاشته می شوند خشک می شود ، اعمال نمی شود. نکته خوب برای گیاهان ظروف این است که یک بطری پلاستیکی بدون ته را در خاک فرو ببرید و آن را با آب پر کنید که به تدریج به سیستم ریشه نفوذ می کند.

غذا دادن

اگر مرتباً خاک خود را با کودهای پوسیده ، کود آلی مانند خون ، ماهی و استخوان یا کمپوست قارچ بارور کنید ، می توانید در وقت تغذیه گیاهان صرفه جویی زیادی کنید. از دیگر کودهای آلی خوب می توان به جلبک دریایی ، کمپوست باغچه خود ، گلوله های کود مرغ و بنه اشاره کرد. به عنوان یک قاعده کلی ، بهتر است که خاک اطراف گیاه را تغذیه کنیم تا اینکه مستقیماً آن را به پایه گیاه بچسبانیم ، زیرا گیاه پس از آنکه غذا بخورد ، می تواند غذا را از مناطق اطراف بگیرد.

بعضی از گیاهان به نوع خوراک تخصصی تری احتیاج دارند. یک مثال خوب گوجه فرنگی است. آنها برای تولید محصول سالم به تغذیه منظم با خوراک گوجه فرنگی مایع نیاز خواهند داشت. اکثر خوراک های گوجه فرنگی بر اساس خواص حاصل از کامفری است. با قرار دادن برگها در آب به مدت چند هفته و سپس صاف کردن مخلوط قبل از استفاده ، می توانید غذای خود را تهیه کنید.