Mutluluk Çubuğu Ve Sertleşme Sorunu Hakkında Her Şey

Penis protezi olarak da bilinen mutluluk çubuğu , sertleşme sorunu ( ED ) yaşayan erkekler için başka bir tedavi seçeneğidir. Bu cihazlar yumuşak veya şişirilebilirdir. En basit mutluluk çubuğu türü, penisin ereksiyon bölmelerine cerrahi olarak yerleştirilen bir çift esnetilebilir (bükülebilir) çubuktan oluşur. Bu tür bir implantla penis her zaman yarı serttir ve cinsellik için sadece kaldırılması gerekir. Böylece sertleşme sorunu gibi büyük bir promlemin önüne geçilir. Günümüzde pek çok erkek hidrolik, şişirilebilir bir protez seçiyor, bu da bir erkeğin istediği zaman ereksiyon olmasını sağlıyor ve gizlemesi çok daha kolay. Aynı zamanda daha doğaldır.

Penis Protezi Nasıl Çalışır?

Şişirilebilir mutluluk çubuğu vücuda cerrahi olarak yerleştirilen iki silindirden (bir rezervuar ve bir pompa) oluşur. İki silindir penise yerleştirilir ve hortumla ayrı bir sıvı rezervuarına bağlanır. Rezervuar kasık kaslarının altına yerleştirilir. Sisteme bir pompa da bağlanır ve testisler arasında skrotal kesenin gevşek cildinin altına oturur. Protezi şişirmek için adam pompaya bastırır. Pompa sıvıyı rezervuardan penis içindeki silindirlere aktararak şişirir. Pompanın tabanındaki bir söndürme valfine basmak, sıvıyı rezervuara döndürerek penisi söndürür, tekrar penis inik haline geri döner.

Protez Fark Edilebilir mi?

Bir mutluluk çubuğu ameliyatı geçiren sertleşme sorunu yaşayan erkekler, penisin alt kısmının skrotal keseyle birleştiği yerde küçük ameliyat izini görebilirken, diğer insanlar muhtemelen bir erkeğin şişirilebilir penis protezi olduğunu söyleyemeyecektir. Örneğin, çoğu erkek soyunma odasında veya umumi tuvalette utanmaz, bunun nedenlerinden birisi de gerçekten çok yakından olmamak kaydıyla fark edilemeyecek kadar küçük bir ameliyat izinin kalmasından dolayıdır.

Protezle Seks Nasıldır?

Penis şişirildiğinde protez, doğal bir ereksiyona benzer şekilde penisi sert ve kalın hale getirir. Çoğu erkek, ereksiyonu normal ereksiyonlarından daha kısa olarak değerlendirir; bununla birlikte, yeni modellerde penisin uzunluğunu, kalınlığını ve sertliğini artırabilen silindirler vardır. Penis protezi, penis derisindeki hissi veya erkeğin orgazma ulaşma yeteneğini değiştirmez. Boşalma etkilenmez. Bununla birlikte, bir penis protezi yerleştirildiğinde, doğal ereksiyon refleksini de bozabilir. Erkekler genellikle implantı şişirmeden penislerini sertleştiremezler. İmplant çıkarılırsa, adam bir daha asla doğal ereksiyonlara sahip olmayabilir. Buna çok dikkat edilmelidir.

İmplantlar Ne Kadar Etkili?

Şişirilebilir protez implantlarının yaklaşık %90 -% 95’i ilişkiye uygun ereksiyon üretir. Protezden memnuniyet oranları çok yüksektir ve tipik olarak sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin% 80-90’ı sonuçlardan memnun kalır ve ameliyatı tekrar seçeceklerini söyler. Hiçbir ameliyat tamamen olası komplikasyonlardan arındırılmış değildir. Penis implantlarıyla ilişkili komplikasyonlar şunları içerir:

Ameliyattan sonra muhtemelen yeniden ameliyata yol açan kontrolsüz kanama.

Enfeksiyon Yara dokusu oluşumu. Erozyon (implantın etrafındaki doku bozulabilir). Mekanik arıza. Bunlar olduğu takdirde derhal doktorunuza başvuraraak durumu da bir de ona aktarmanız aciliyet gerektirir. Geç kalındığı takdirde kalıcı hasarlar olacağı gibi, enfeksiyon riski ve enfeksiyonun vücuda yayılması da artmış olacaktır. Doktorunuzun tavsiyelerine göre kullanmaya ve riskli durumlarda kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.